Viola 

Skupina pro zvládání hněvu a agrese

Proč se přidat?

Skupina nabízí prostor pro změnu k uvědomělejšímu životu bez konfliktů a násilí. 

 

Umožňuje sdílení zkušeností a zkoumání problematiky hněvu a agrese se zpětnou vazby od lidí s podobnými zážitky a pocity. Účastníci mají možnost v bezpečném prostředí lépe porozumět svému chování a jeho důsledkům,  a společně pracují na nových způsobech zvládání emocí a nenásilného řešení náročných mezilidských situací. 

 

Život nás často staví do situací, kdy není lehké určit, jaké je správné a nesprávné jednání. Proto je důležité a smysluplné reflektovat své názory a zkušenosti s ostatními, kteří nám mohou dát nové a praktické podněty.

Omlouváme se, aktuálně z kapacitních důvodů skupiny nenabízíme. Pro více informací a možnosti pomoci nás neváhejte kontaktovat

Co skupina nabízí?

1. v chráněném prostoru můžete sdílet své těžkosti - základní pravidlem je důvěrnost a dobrovolnost

 

2. získáte důležité informace o emocích, hněvu, agresi a násilí

 

Dovíte se, jak fungují lidské emoce, jaké jsou kořeny agrese a násilí, proč nás hněv tak snadno ovládá, a jak naopak ovládnout svůj hněv.

 

3. můžete bezpečně zkoumat osobní souvislosti vzniku a rozvoje konfliktního chování

 

Nemusíte o všem mluvit. Vždy sdílíte jen to, co sami chcete. Budete však dostávat takové otázky a podněty k zamyšlení, které Vám umožní hlouběji porozumět vlastnímu chování, jeho příčinám, i dynamice konkrétních výbušných situací.

 

4. budete se učit, jak zvládat napětí a krizové situace

 

Jak přesněji a včas zachycovat své emoce, jak je ventilovat zdravě, a jak účinně snižovat vnitřní napětí. Dostanete užitečné tipy, jak zvládat konfliktní a krizové situace, jak zastavit opakující se cykly a předcházet problémům v budoucnu.

 

5. objevíte nové komunikační možnosti a strategie

 

Budete se učit, jak smysluplně a účinně komunikovat, jak řešit rozepře a frustraci nenásilně, jak sdělovat své potřeby a přání a zároveň respektovat potřeby a přání druhých.

Jak skupina probíhá?

Skupina probíhá ve formátu uzavřeného cyklu 12ti setkání. Předpokládá dlouhodobější docházku a je určena pro maximálně osm účastníků, kteří se schází jednou týdně na dvě hodiny.

 

Čas: středy odpoledne, od 16 do 18 hod

Místo: Intervenční centrum Praha, Chelčického 39, Praha 3

 

Terapeuti: Mgr. Martina Denemarková, martina.denemarkova@csspraha

Kontaktní telefony: 773 666 784, 281 911 883

Jak se přihlásit?

Zavolejte nám nebo napište a my Vám rádi vysvětlíme vše potřebné.

 

Před vstupem do skupiny je třeba absolvovat osobní setkání, které slouží vzájemnému seznámení. Probereme Vaše očekávání a obavy, důležité informace i praktické okolnosti účasti v programu. Ukáže-li se, že skupina není formát vhodný právě pro Vás, nabídneme Vám další možnosti řešení situace.

 

Základní podmínky vstupu

  • absolvování úvodního rozhovoru s terapeuty skupiny

  • schopnost docházet pravidelně

Kdy zvážit jiný program

1. pokud předem víte, že si nemůžete dovolit pravidelnou účast

 

Absence na skupině samozřejmě nelze vyloučit, ale při nepravidelné účasti ztrácí výrazně na účinnosti. Pokud máte nabitý nebo nepravidelný režim, může pro Vás být zajímavá individuální terapeutická spolupráce, kde je možná flexibilní domluva termínů.

 

2. pokud trpíte pokročilou závislostí nebo závažným psychiatrickým onemocněním

 

Obě situace často zasahují do života člověka natolik, že je třeba k nim přistupovat jako k samostatnému a prioritnímu problému a řešit je ve specializovaných zařízeních, na které Vám můžeme předat kontakty.