27. listopadu 2017 jsme zahájili kampaň "Má mě rád(a), nemá mě rád(a)
Jejím cílem je ukázat ženám a mužům zažívajícím domácí násilí, že cesta z bludného kruhu existuje, a že i velmi vážné a složité situace lze řešit. Třeba ve spolupráci s Intervenčním centrem, které je schopné poskytnout komplexní pomoc sociální, právní i psychologickou. Součástí kampaně je spot, přednášky pro laickou i odbornou veřejnost, výstava s příběhy žen a mužů, kteří přežili domácí násilí, konference a publikace. O průběhu kampaně Vás budeme dále informovat.
Konference o domácím násilí - "Témata, o kterých je důležité mluvit"
27. února proběhla konference Intervenčního centra. Slavnostně ji zahájil ředitel Centra sociálních služeb Praha Mgr. Tomáš Ján a Daniel Hodek, pražský radní pro sociální oblast. Obsahově konference cílila na několik kontroverzních, avšak zcela zásadních témat. Na muže oběti a ženy násilnice se zaměřili Alžběta Medková (redaktorka ČRo), Oleg Šuk (psycholog IC) a Naďa Soukupová (psycholožka IC). Dítě jako zbraň ve sporu rodičů do hloubky probraly Jindřiška Krpálková (ředitelka ProDialog), Miluše Suntychová (pedagožka Accorusu) a Lenka Stárková (videotrenérka Lociky). A konečně na téma zneužívání obvinění z domácího násilí při rozchodových a rozvodových sporech přednášeli Štěpán Vymětal (soudní znalec), MIroslav Mervart (kriminalista PČR) a Daniela Bendlová (sociální pracovnice OSPOD). Završením konference bylo představení zbrusu nového dokumentu o mužských obětech domácího násilí od režiséra Romualda Štěpána Roba, který se na problematiku DN dlouhodobě zaměřuje a je autorem úspěšného dokumentu "Z lásky nenávist". Konferenci moderovala vedoucí IC, psycholožka Zuzana Chomová. Děkujeme všem přednášejícím za podnětné a inspirující příspěvky, které řadu otázek zodpověděly i otevřely, a samozřejmě také návštěvníkům konference za aktivní účast, plodnou diskuzi a milé odezvy. Prezentace přednášejících si máte možnost stáhnout ZDE.
Publikace: Domácí násilí v praxi Intervenčního centra
 
V únoru 2019 jsme vydali odbornou publikaci jako součást kampaně Má mě rád/a, nemá mě rád/a ...? Dozvíte se v ní aktuální fakta a praktické informace, týkající se domácího násilí, obeznámíte se s prací Intervenčního centra a najdete v ní příběhy klientů komentované odborníky. Jsme rádi, že se projekt povedl, děkujeme všem, kteří se na její tvorbě podíleli a doufáme, že bude publikace přínosem pro odbornou i laickou veřejnost. Stáhnout e-book si můžete ZDE.
Přednáška o domácím násilí v městské knihovně
Poslední lednový den proběhla v Městské knihovně v Korunní přednáška pro nejširší veřejnost. S psychology a právničkou Intervenčního centra hosté disktuvali o příčinách domácího násilí, varovných signálech, které se objevují v počátcích nezdravého vztahu, možnostech řešení a mnohém dalším.
"Podepíše se to ve tváři"
Spotem nazvaným "Podepíše se to ve tváři" chceme podpořit ženy a muže ohrožené násilím, a dodat jim odvahu vyhledat pomoc. Chceme však oslovit i nejširší veřejnost a ukázat, jaká je skutečná tvář domácího násilí, a jak devastující jsou jeho následky. 
Za vynikající práci na spotu děkujeme celému tvůrčímu týmu!
 
Režie: Víťa Procházka

Kamera: Vojtěch Dvořák

Kostýmy: Anna Pospíšilová

Masky: Barbora Potužníková

Osvětlovač: Vojtěch Fabián

Produkce: Petr Horák, Jakub Košťál

Odezvy na kampaň v médiích
Čerstvý článek o DN v Pražském deníku k přečtení zde.
Reportáž o domácím násilí ve zpravodajství TV Prima - můžete shlédnout zde.
Jak o kampani v první vlně informovala média, si můžete přečíst např. v následujících článcích:
Praha.eu - portál hlavního města Prahy
Česká tisková kancelář - České noviny
Pražský deník
Deník.cz
Pražské novinky
Metro
Praha TV