Projekty

Nenech to být - nenech.se

Intervenční centrum CSSP se zapojilo do projektu Nenech to být. Nově můžete naše pracoviště Intervenční centrum kontaktovat také snadno, bezpečně a anonymně online. Více zde.

flyer, domestic violence,
violenceofflogo_new.png

ViolenceOFF

Podporujeme a jako odborníci jsme součástí projektu ViolenceOFF, který je zamřeřen na „Zlepšení v oblasti zacházení s pachateli a v oblasti podpory obětí v případech domácího a genderově podmíněného násilí v ČR“. Projekt realizuje Institut pro kriminologii a sociální prevenci a je financován v rámci finančního mechanismu Norských fondů 2014 – 2021 jako PDP7 s dobou realizace 2020-2023. více najdete ZDE.

Společně jako doma bez násilí

Jako partneři jsme se podíleli na projektu organizace Jako doma „Společně jako doma bez násilí“. Podstatou projektu bylo vytvoření mobilních poradenských center v Praze a Ostravě pro ženy bez domova, které se setkaly s násilím. Ženy ohrožené násilím žijící na ulici pro nedostatek informací nebo obavy často nevyhledají pomoc v kamenných poradenských centrech, proto je důležité nabídnout jim podporu přímo v terénu. Více o projektu si můžete přečíst ZDE.

S tebou ne! - aneb prevence násilí na ženách v sexbyznyse

 

Intervenční centrum Praha je partnerem projektu realizovaného Občanským sdružením Rozkoš bez rizika. Projekt reaguje na problematiku násilí na ženách v sexbyznysu, a zaměřuje se na rozsáhlý výzkum a následnou pomoc ženám, které jsou násilím v sexbyznyse ohrožené. Projekt přinese několik dílčích výstupů, které mohou v budoucnu rapidně snížit násilí na ženách v této oblasti. Více o projektu naleznete ZDE.

Mlčení bolí

Kampaň Asociace pracovníků intervenčních center (APIC) chce rozbourat mýty a prolomit tabu, která panují kolem domácího násilí. Jejím cílem je informovat laickou veřejnost o poslání intervenčních center a otevřít mezioborovou diskuzi na téma zkvalitnění pomoci obětem DN. Kampaň podpořila řada známých osobností, například Jiří Bartoška, Roman Šeberle, Michaela Kuklová, Michaela Maurerová, a mnoho dalších. Více naleznete ZDE.

Zlepšení praxe při prevenci, identifikaci a potírání domácího násilí prostřednictvím specializace

 

Asociace pracovníků Intervenčních center ČR (APIC) se podílí na projektu usilujícím o významnou změnu praxe v oblasti domácího násilí ze strany angažovaných profesionálů a institucí (zejména policejní orgány, státní zastupitelství a soudy, orgány sociálně-právní ochrany dětí, sociální pracovníci atd.) vytvořením platformy pro odbornou diskusi a následně specializaci klíčových profesí zainteresovaných na řešení problematiky. Více si můžete přečíst ZDE.

Projekty podpořili: